Past Presidents

1949  Paul Bockelman, Sioux City
1950  Hugh E. McGuire, Holstein
1951  Hugh E. McGuire, Holstein
1952  Leon E. Joy, Ames
1953  Wendell Ritchie, Marathon
1954  Theo Holland, Ottumwa
1955  Al Boss, Carroll
1956  Lyle Erickson, Cresco
1957  Carl Setterberg, Burlington
1958  Clint Peterson, Webster City
1959  Warren Collins, Jesup
1960  Glen Anderson, Gowrie
1961  Jay Arnold, Mallard
1962  F.E. (Mike) Bloomer, Glenwood
1963  Irving Leonard, Elkader
1964  Leland Dudley, Hanmpton
1965  Howeard Johnson, Story City
1966  Lynn Byerly, Glidden
1967  Norvin Olson, Spencer
1968  Harold Van Syoc, New London
1969  Earl Thies, Ames
1970  Howard Vos, New Sharon
1971  Robert Winegarden, Pocahontas
1972  Clarence Prange, Charles City
1973  J.R. Hoyer, Hillsboro
1974  Howard Buckle,s Keosauqua
1975  Bob Mallinger, Sigourney
1976  John Swartzendruber, Wayland
1977  Harold McIlrath, Laurel
1978  Pat Foster, Iowa City
1979  Kenneth Erickson, Decorah
1980  Dale Smith, Pocahontas
1981  Wayne Stewart, Audubon
1982  Jerry Tubaugh, Belle Plaine
1983  Dean Leonard, Elkader
1984  Elmer Gronewold, Donahue
1985  Ed Malmanger, Grand Mound
1986  James Donnelly, Fort Dodge
1987  John Swartzendruber, Wayland
1988  Norman Bousselot, Calamus
1989  Mac Greentree, Decorah
1990  Howard Buckles, Keosauqua
1991 Edwin C. Menke, Jr. West Point
1992  Wilbur Swartzendruber, Wellman
1993  Gregory P. Morehead, Albia
1994  Brent Wears, Solon
1995  R.K. Welander, Pomeroy
1996  Gary Littrel, Bettendorf
1997  Bob Crittenden, Afton
1998  Jeff Sweeney, Waukon
1999  Larry Sears, Grinnell
2000  Dennis Starling, Calamus
2001  George Dewitt, Council Bluffs
2002  Jerilyn Bergthold, Hannibal, MO
2003  Tom Olson, Calamus
2004  Don Dickey, Atalissa
2005  Dennis Keefe, Brooklyn
2006  Ed Shover, Anamosa
2007  Jeff Hoyer, Hillsboro
2008  Bob Humpal, Ft. Atkinson
2009  Carl Jackson, Johnston
2010  Darrell Cannon, Palo
2011  Jim Huff, Mt. Pleasant
2012  Larry Crow, Guthrie Center
2013  Burton Prunty, Allerton
2014  Chad Shepard, Cedar Falls
2015  Jodi Sweeney-Egeland, Waukon
2016  Martha Boyle, Holstein
2017  Chris Richard, Mt. Pleasant